کشاورزی نو
تماس بگیرید
شماره آگهی: 4393
کشاورزی نو
مالچ خودرنگ 500 لیتری

توضیحات آگهی

ویژگی های مالچ خودرنگ گلباران سبز: تکه هاى کوچک و یا تراشه هاى هر ماده ای (چوپ، برگ، لاستیک و …) را مالچ مى گویند. این محصول گلباران در 20 گونی 25 لیتری تولید و توزیع می شود. لازم به ذکر است هر سه لیتر این محصول معادل 1 کیلوگرم می باشد. مالچ به دو نوع طبیعى و مصنوعى تقسیم مى شود:

 1. مالچ طبیعى: این نوع مالچ به دو نوع تقسیم مى شود. اولى مالچ چیپسى، که از تراشه هاى چوب طبیعى بدست مى آید و بسیار نازک است، و دیگرى مالچ گوشتى که از پوست درختانى همچون صنوبر، کاج و چنار با اندازه هایى بین نیم تا پنج سانتى متر تهیه مى گردد. مالچ نباید از چوب هاى اشباع شده اى مانند نئوپان، تخته سه لا و پالتهاى چوبى تهیه شود چون امکان دارد این چوب ها به مواد شیمیایى آغشته باشند.
 2. مالچ مصنوعى: این مالچ تکه هاى لاستیک و پلاستیک در سایزهایى بین یک تا ۵ سانتى متر است که براى پوشش معابر و سطوحى است که معمولاً گلکارى و نهال کارى نباشد. این محصول بیشتر جهت زیبایى و ایجاد پوششى امن در زمین بازى کودکان مورد استفاده قرار مى گیرد.

مالچ گلباران کاملاً طبیعى بوده و به دو نوع چیپسى و گوشتى به بازار عرضه مى شود که نکات ذیل جهت اطلاع مشتریان عزیز حائظ اهمیت مى باشد.

 1. مالچ گلباران از لحاظ رنگ به صورت خودرنگ و رنگى به بازار عرضه مى شود.
 2. جنس رنگ استفاده شده از نوع رنگ هاى غیر شیمیایى با پایه حلال آب مى باشد.
 3. جهت جلوگیرى از رشد کپک (سفیدک چوب) قارچ کش و همچنین براى تقویت خاک از عناصر ارگانیک استفاده شده است.
 4. مالچ گلباران با مواد افزودنى استریل و ضد عفونى شده است در نتیجه براى مصارف داخلى مانند گلدان ها و پاسیو کاملاً بهداشتى مى باشد.
 5. حداقل زمان استفاده از مالچ یک سال بوده که پس از دوره فرسایش بطور طبیعى به کود بسیار مغذى (کمپوست) براى گیاه تبدیل مى شود که در بالا بردن کیفیت خاک بسیار مؤثر مى باشد.
 6. زمان استفاده از مالچ بستگى به نیاز شما به مالچ پاشى دارد که در تمام فصول سال مى توان انجام داد ولى بهترین زمان براى مالچ پاشى از اسفندماه تا پایان شهریور مى باشد.
 7. مالچ بعنوان پوست زمین معروف است. در زمستان بصورت عایق از سرمازدگى خاک جلوگیرى مى کند و مانع یخ زدگى خاک مى گردد.
 8. مالچ با ایجاد یک لایه مجزا بین هوا و خاک دماى خاک را تنظیم مى کند. خاک مالچ پاشى شده در زمستان گرم مى ماند و در تابستان سرد مى ماند.

کاربرد و روش استفاده از مالچ: از مهمترین مصارف مالچ گلباران سبز در تزئین فضاى سبز، باغچه پا، آبنماها، پاسیو، گلدان، پارک، محل بازى کودکان و غیره مى باشد.

 1. قبل از مالچ پاشى کلیه سطوح ناهموار را همراه نمائید.
 2. علف هاى هرز را کاملاً خارج نموده و گیاه را آبیارى کنید.
 3. مالچ را بطور یکنواخت روى سطح خاک ریخته و با شن کش آنرا پهن کنید با رعایت فاصله پنج سانتى متر از اطراف گیاه و یا درخچه
 4. ضخامت مالچ مى تواند بین دو تا شش سانتى متر متغییر باشد.
 5. مالچ را روى سطح خاک ریخته و از مخلوط کردن آن با خاک جداً خوددارى فرمایید.
 6. سپس مالچ را با روش بارانى آبیارى کنید.
 7. براى گلدان ها مالچ را به ضخامت یک تا دو سانتى متر و با رعایت فاصله اى به شعاع ٢ سانتى متر از ساقه نهال استفاده نمایید.

خواص استفاده از مالچ:

 1. استفاده از مالچ گلباران سبز در کاهش هزینه هاى نگهدارى فضاى سبز و حفظ سلامت گیاه بسیار مؤثر بوده و کاربرد آن هزینه هاى مربوط به از بین بردن علف هاى هرز را تا ٩۵٪‏ کاهش مى دهد.
 2. استفاده از مالچ گلباران سبز به حفظ رطوبت کمک کرده و با آبیارى باغچه حداقل بمدت ٣ روز نیاز به آبیارى نمى باشد چون تراشه هاى چوب رطوبت را به مدت طولانى حفظ کرده و در نتیجه خاک باغچه همیشه مرطوب مى باشد.
 3. مالچ گلباران دماى خاک را یکنواخت نموده (در تابستان سردترو در زمستان گرمتر) و ارگانیسم هاى خاک مانند کرم خاکى را فعال تر مى نماید.
 4. نهال ها و درختچه ها در مکان هایى که مالچ پاشى شده بهتر رشد نموده و ریشه هایشان نسبت به محیط بدون مالچ رشد مناسب ترى دارد.

مالچ پاشى نیاز به چمن زنى ندارد بنابراین هم هزینه ما را کاهش مى دهد و هم از آسیب رسیدن چمن زن به تنه درختچه جلوگیرى مى کند شما می توانید جهت مشاوره با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن های 88710005 021 – 88714447 021 در ارتباط باشید و یا به شماره 09196884098 در واتساپ پیام دهید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کرده و راهنمایی مطلوبی به دست آورید

نوشته مالچ خودرنگ 500 لیتری اولین بار در گلباران سر سبز. پدیدار شد.

بازار کشاورزینو – برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت گلباران گیلان مراجعه کنید

تبلیغات در سایت کشاوری نو